Czym zajmują się szwalnie odzieży lekkiej?

Kupując bluzkę, spodnie czy też bieliznę mało kto się zastanawia jaka była droga tej danej części garderoby na półkę czy wieszak w sklepie. Wiele osób zwraca tylko uwagę na to jakiej firmy jest odzież, w jakim sklepie jest sprzedawana, ile kosztuje, czy jest „na topie”. No niektórzy jeszcze zwracają uwagę na jakość materiału i jego skład to znaczy ile bawełny jest na przykład w bawełnianej bluzce. Jaka jest jednak droga takiej bawełnianej bluzki? Gdy krój danego modelu zrodzi się w głowie projektanta wysyła on wykrój do szwalni.

Oczywiście szwalnia szwalni nie równa konieczny jest więc wybór odpowiedniej. I tak na przykład szwalnie odzieży lekkiej zajmują się szyciem tylko odzieży wykonanej z delikatnych i lekkich tkanin. Takie szwalnie zajmą się szyciem koszul, bluzek, spodni letnich, bielizny czy też sukienek. Często firmy wybierają szwalnie specjalizujące się w szyciu czy też przeszyciu konkretnej części garderoby. Wtedy też szwalnia ma odpowiedni sprzęt i zatrudnia specjalistów w danej dziedzinie. Dlatego też zleceniodawca często najpierw wysyła zamówienie mniejszej ilości sztuk. Ma on wtedy pewność, że jego towar będzie nosił się odpowiednio i odpowiednia będzie też jakość jego wykonania.

Często też przeszycia odzieży dokonywane są na dostarczonych przez zleceniodawcę wykrojach. Po uszyciu omawianej już bluzki szwalnie zapewniają też często wyprasowanie i inne zabiegi, które sprawiają, że towar może być od razu wystawiony na sprzedaż. Wydawałoby się, że kupowana przez nas bluzka to tylko kawałek materiału ale droga jaką przemierza od pomysłu na sklepową półkę zajmuje jej jednak trochę czasu. W szwalniach często w pocie czoła pracują krawcowe, które przeszywają kilkadziesiąt bluzek starając się wyrobić w określonym czasie realizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>